Hlavní výhodou kompatibilních tonerů do tiskáren je jejich cena. Oproti originálním náplním do tiskáren se dají alternativní tonery či cartridge pořídit o 30 – 80% levněji. Provedení, rozšíření produktu na trhu i konkrétní značka výrobce kompatibilní náplně může konečnou cenu toneru nebo cartridge výrazně ovlivnit. Stále však platí, že úspora nákladů v porovnání s originálními výrobky je veliká.

Další neoddiskutovatelnou výhodou kompatibilních náplní je jejich dosažitelnosti, hlavně co se starších typů modelů týče. Na některé starší typy tiskáren se už originální tonery nevyrábějí, výrobci je už nenabízí. Alternativní náplně lze sehnat bez problémů.  Většina originálních cartridge a tonerů lze používat jen do jednoho typu tiskárny. Naproti tomu některé kompatibilní náplně můžeme využít ve více tiskárnách od různých výrobců. Dalším plusem neoriginálních náplní je někdy větší kapacita při stejné 5 % výtěžnosti stránek.

Předpokladem pro využití výše uvedených výhod kompatibilních náplní, je správný výběr dodavatele. Jelikož fly-toner vybírá jen mezi ověřenými dodavateli, jsou kvalitní kompatibilní náplně od nás samozřejmostí.